خوزستان - اهواز - کانون فرهنگی حضرت جوادالائمه(ع)

 
 
اطلاع رسانی
نظرات |

                  
بنر پشت سن                  پوستر اطلاع رسانی           
       
---------------------------------------------------------------


پوستر جامعه                         بنر عمودی                

 
 
---------------------------------------------------------------
 پوستر جوان                              پوستر خانواده          


نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : یکشنبه 18 مهر 1389
زمان : 09:16 ق.ظ
بخش نامه سازمان صدا و سیما و وزارت کشور پیرامون جشن ها
نظرات |

معاونت امور مجلس و استانهای صدا و سیما به مراکز استانی آن سازمان که جشن های کشوری زیر سایه خورشید برگزار می گردد بخشنامه ای را به جهت همکاری و پوشش رسانه ای جشن ها ارسال نموده است.
می توانید این بخشنامه را در لینک زیر ببینید.معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور نیز جهت برگزاری هر چه بهتر جشن های عید رضوی بخشنامه ای را به استانداران سراسر کشور ارسال نموده است.
این بخشنامه را نیز در لینک زیر ببینید. 


نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : یکشنبه 18 مهر 1389
زمان : 09:07 ق.ظ
مسیرهای حرکت ملی کاروان های رضوی اعلام شد
نظرات |

دبیر جشن های ملی- مردمی زیر سایه خورشید ، مسیرهای حرکت ملی کاروان های خادمان بارگاه منور رضوی در دهه کرامت را  اعلام کرد.

مجتبی مختاری در گفتگو با روابط عمومی دبیرخانه جشن های زیر سایه خورشید اظهار داشت: سلسله جشن های ملی زیر سایه خورشید برای سومین سال متوالی در کشور، پیوند دهنده عمیق دل ها با امام رضا(ع) و مروج اندیشه های ناب و نورانی تشییع در این بی کرانه شده است.

وی با بیان اینکه زیر سایه خورشید توانسته با برقراری ارتباطی عمیق و عاشقانه با جوانان و مخاطبان خود در سطح کشور به حرکت و جریان عظیم ملی و مردمی در دهه کرامت تبدیل شود عنوان کرد با توجه به استقبال خوب هموطنان و مسوولان کشوری و استانی، امسال این جشن ها در 18 استان و 50 شهر میهن اسلامی برگزار می شود.

مختاری با اشاره به مسیرهای حرکت کاروان رضوی و تاریخ برگزاری این جشن ها گفت: هموطنان ما می توانند از 17 تا 27 مهر ماه سال جاری ، همزمان با سالروز میلاد کریمه معصومه سلام ا... علیه تا میلاد با سعادت امام هشتم(ع) شاهد برگزاری این مراسم به ترتیب در استانهای بوشهر، زنجان، قزوین، گیلان، اصفهان، خراسان جنوبی، یزد، فارس، مازندران، آذربایجان غربی، گلستان، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، خوزستان و چهارمحال بختیاری باشند.

به گفته وی در هر یک از جشن ها، کاروانی از سه الی چهار نفر از خدام بارگاه رضوی به همراه خطیب مذهبی و مولودی خوان شاخص کشوری باصورت ملبس و  در شمایل خادمی حضرت، به همراه پرچم متبرک بارگاه و بسته های متبرک شکل خواهد گرفت.

 نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : یکشنبه 18 مهر 1389
زمان : 09:06 ق.ظ
زیر سایه خورشید نماد وحدت ملی ما در پرتو عطوفت رضوی است/50شهر، میزبان جشن های زیر سایه خورشید در سراسر کشور می شوند
نظرات |

مدیر عامل موسسه خدمات مشاوره ای جوانان، پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی گفت: جشن های زیر سایه خورشید نماد وحدت ملی لیرانیان در پرتو عطوفت رضوی است و این جشن ها در 50شهر در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد جشن های سراسری زیر سایه خورشید، جواد محمدزاده مقدم در نشستی خبری اظهار داشت: سلسله جشن های زیر سایه خورشید به منظور بهره گیری هموطنان به خصوص جوانان از سیره رضوی با هدف تبیین، ترویج و نهادینه سازی ارزش های موجود در سنت و سیره امام رضا(ع) و ایجاد فضای شادی و نشاط دینی در سطح کشور برگزار می شود.

وی تعامل گسترده و بهره گیری از تشکل ها، نهادها و سازمان های فرهنگی جهت تقویت فرهنگ دینی در سطح جامعه را از دیگر اهداف این جشن ها دانست و عنوان کرد: این جشن ها نماد وحدت ملی ایرانیان و مراکز فرهنگی کشور در پرتو معنویت و عطوفت رضوی است و 400 سازمان در برگزاری این جشن ها همکاری می کنند.

محمدزاده مقدم با بیان اینکه این جشن ها در 18 استان و 50 شهر کشور برگزار خواهد شد افزود: مهندسی شادی در جامعه ما نهادینه نشده است و جوانان ما تشنه برنامه های شاد متناسب با رویکرد دینی هستند که این جشن ها می توانند نمونه شادمانی همراه با شور و سرور دینی باشد.

وی گفت: این جشن ها با استفاده از سرمایه های داخلی هر استان و به صورت بومی با حضور کاروان رضوی برگزار می شود. محمدزاده مقدم با بیان اینکه در سال گذشته حدود 300هزار نفر در این طرح شرکت کردند اظهار داشت: پیش بینی ما برای امسال، حضور حدود 600 هزار نفر در این جشن ها است.

وی با یادآوری این نکته که مخاطب ما علاوه بر جوانان عموم مردم است ادامه داد: این جشن ها به صورت مشارکتی توسط آستان قدس، کانون های جوانان رضوی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در دهه کرامت برگزار می شود.

محمدزاده مقدم در رابطه با قالب این برنامه ها نیز یادآور شد: این برنامه شامل حضور نمادین کاروان خدام رضوی، سخنرانی، مولودی خوانی، استقبال نمادین از کاروان، عیادت از بیماران، غبارروبی مزار شهداء، دیدار با خانواده شهداء، جشن و برگزاری مسایقه و ... است.

وی از حضور 45 نفر از خادمان آستان قدس در این جشن ها خبر داد و افزود: این خادمان در قالب 9کاروان اعزام می شوند.

مدیرعامل موسسه خدمات مشاوره ای جوانان، پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی توضیح داد: شش کمیته تخصصی در دبیرخانه جشن های زیر سایه خورشید تشکیل شده است که نسبت به دو محور مردمی و بومی بودن این جشن ها در استان ها اهتمام دارند. نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : یکشنبه 18 مهر 1389
زمان : 09:03 ق.ظ
:: بک گراند ویژه جشن زیرسایه خورشید - اهواز - تابستان92
:: تشریح برنامه های دهه کرامت ، از زبان فرماندار شهر اهواز
:: ویژه برنامه های اداره ارشاد خوزستان در دهه کرامت
:: راه اندازی ســامــانــه پـیـامــک شــبــکــه جــوانــان رضــوی خوزستان
:: **خبر آمد خبری در راه است** اهواز ، باز هم میزبان جشن زیرسایه خورشید
:: توصیه‌هایی از مرحوم آیة الله العظمی بهجت در باب زیارت امام رضا علیه السلام
:: شفاعت
:: زیارت
:: یا علی ابن موسی الرضا
:: دلم هوای حرم دارد یــا عـــــــــلــــــــــــی ابــــــن مـــــــوســــــــــــی الـــــــرضــــــــــــا
:: ای حرمت ملجأ درماندگان
:: اذن به یک لحظه نگاهم بده...
:: معرفی جشن‌های زیرسایه خورشید
:: جشنهای بزرگ رضوی در اهواز
:: اطلاع رسانی


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات