خوزستان - اهواز - کانون فرهنگی حضرت جوادالائمه(ع)

 
 
بک گراند ویژه جشن زیرسایه خورشید - اهواز - تابستان92
نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : چهارشنبه 20 شهریور 1392
زمان : 12:43 ق.ظ
تشریح برنامه های دهه کرامت ، از زبان فرماندار شهر اهواز
نظرات |

فرماندار اهواز

عبدالعزیز فدعمی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم دهه كرامت اظهار كرد: این كاروان پنجشنبه ۲۱ شهریور وارد اهواز می‌شود و در مسجد آیت‌الله موسوی‌جزایری و زرگان مورد استقبال مردمی قرار می‌گیرد.

وی افزود: جشن‌های بزرگ رضوی با عنوان زیر سایه خورشید در مناطق مختلف شهر اهواز برگزار می‌شود و خدام حرم حضرت امام رضا (ع) به منظور عیادت از بیماران صعب العلاج در بیمارستان‌های شفا و گلستان و نیز بازدید از زندانیان زیر۱۸ سال، حضور می‌یابند.
فرماندار اهواز برگزاری مراسم جشن‌های ملی پسران و دختران، حضور در گلزار شهدا و حضور در آسایشگاه جانبازان را از دیگر برنامه‌های كاروان خدام حرم رضوی در اهواز عنوان كرد.
فدعمی با اشاره به اینكه مردم خوزستان و شهرستان اهواز همیشه عشق و ارادت خود را به ولایت و ائمه اطهار ثابت كرده‌اند، خاطرنشان كرد: جشن‌های دهه كرامت با حضور گسترده مردم اهواز برگزار خواهد شد.
وی استفاده از ظرفیت‌های مردمی در برگزاری جشن‌های دهه كرامت را ضروری دانست و افزود: ما ایرانیان كه مفتخر به میزبانی از حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاه‌چراغ(ع) هستیم باید در راستای گسترش عطر معنویت در فضای عمومی جامعه با بهره‌گیری از آموزه‌های آن بزرگواران بیش از پیش تلاش كنیم و بدین وسیله ارادت خود را به این ائمه معصوم (ع) ابراز كنیم.
از۱۶ شهریور مصادف با یكم ذی قعده میلاد حضرت معصومه (س) تا ۲۶شهریور، مصادف با ۱۱ ذی قعده روز میلاد امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه كرامت نام گذاری شده است.


نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : سه شنبه 19 شهریور 1392
زمان : 12:38 ق.ظ
ویژه برنامه های اداره ارشاد خوزستان در دهه کرامت
نظرات |


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، حجت الاسلام سید لطف الله سپهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، شامگاه چهارشنبه سیزدهم شهریور ماه، در مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا(ع) به ایران با تبریک به مناسبت آغاز دهه کرامت به کلنگ زنی ساخت یادمان دروازه ولایت و قدمگاه امام رضا(ع) در شلمچه اشاره کرد و گفت: امید است سال آینده این پروژه آماده و افتتاح شود.

وی با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده جهت اجرا در هفته کرامت تصریح کرد: در دزفول و در قدمگاه امام رضا(ع) در بهبهان نیز برنامه ورود نمادین کاروان امام رضا(ع) تدارک دیده شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به برگزاری جشنواره شعر رضوی اظهار داشت: افتتاحیه جشنواره شعر رضوی بیستم شهریور ماه در اهواز و اختتامیه آن روز بعد در مرقد دعبل خزایی شوش برگزار می شود.

وی با بیان این که تعدادی اثر از کشورهای عربی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، خاطرنشان کرد: از شاعران برجسته بین المللی جهت حضور در این جشنواره دعوت شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان این که سه نفر از برگزیدگان جشنواره شعر عربی مجوز حضور در جشنواره یازدهم امام رضا(ع) را کسب خواهند کرد، گفت: آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره از نظر کمی و کیفی نسبت به سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته اند.

حجت الاسلام سپهر به حضور خدام امام رضا(ع) در شهرستان اهواز اشاره کرد و افزود: در مراسمی با شکوه مردم اهواز از خدام امام رضا(ع) استقبال می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه تصریح کرد: برگزاری شب شعر رضوی در شهرستان ها و برپایی نمایشگاه کتاب از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده جهت اجرا در دهه کرامت در استان خوزستان است.

حجت الاسلام سپهر با تأکید بر اهمیت رشد کیفی برنامه های دهه کرامت خاطر نشان کرد: امیدواریم این برنامه ها زمینه ای در جهت رشد و ارتقا معارف اهل بیت در کشور و جهان اسلام باشدنویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : سه شنبه 19 شهریور 1392
زمان : 12:36 ق.ظ
راه اندازی ســامــانــه پـیـامــک شــبــکــه جــوانــان رضــوی خوزستان
نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : یکشنبه 10 شهریور 1392
زمان : 02:11 ب.ظ
**خبر آمد خبری در راه است** اهواز ، باز هم میزبان جشن زیرسایه خورشید
نظرات |

همزمان با دهه کرامت

اهواز میزبان کاروان خدام آستان قدس رضوی است

فرماندار اهواز گفت: کاروان خدام آستان قدس رضوی همزمان با دهه کرامت با هدف بسط و ترویج فرهنگ رضوی در این کلانشهر حضور می‌یابند.

عبدالعزیز فدعمی امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم دهه کرامت اظهار کرد: این کاروان پنجشنبه 21 شهریورماه وارد اهواز می‌شود و در مسجد آیت‌الله موسوی‌جزایری و زرگان مورد استقبال مردمی قرار می‌گیرند.

وی افزود: جشن‌های بزرگ رضوی با عنوان زیر سایه خورشید در مناطق مختلف شهر اهواز برگزار می‌شود و خدام حرم حضرت امام رضا (ع) به منظور عیادت از بیماران صعب العلاج در بیمارستان‌های شفا و گلستان و نیز بازدید از زندانیان زیر18 سال، حضور می‌یابند.

فرماندار اهواز برگزاری مراسم جشن‌های ملی پسران و دختران، حضور در گلزار شهدا و حضور در آسایشگاه جانبازان را از دیگر برنامه‌های کاروان خدام حرم رضوی در اهواز عنوان کرد.

فدعمی با اشاره به اینکه مردم خوزستان و شهرستان اهواز همیشه عشق و ارادت خود را به ولایت و ائمه اطهار ثابت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: جشن‌های دهه کرامت با حضور گسترده مردم اهواز برگزار خواهد شد.

وی استفاده از ظرفیت‌های مردمی در برگزاری جشن‌های دهه کرامت ضروری دانست و افزود: ما ایرانیان که مفتخر به میزبانی از حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاه‌چراغ(ع) هستیم باید در راستای گسترش عطر معنویت در فضای عمومی جامعه با بهره‌گیری از آموزه‌های آن بزرگواران بیش از پیش تلاش کنیم و بدین وسیله ارادت خود را به این ائمه معصوم (ع) ابراز کنیم.

از16 شهریور مصادف با یکم ذی القعده میلاد حضرت معصومه (س) تا 26شهریورماه، 11 ذی القعده روز میلاد امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.

 نویسنده : کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) - اهواز
تاریخ : چهارشنبه 6 شهریور 1392
زمان : 05:42 ب.ظ
:: بک گراند ویژه جشن زیرسایه خورشید - اهواز - تابستان92
:: تشریح برنامه های دهه کرامت ، از زبان فرماندار شهر اهواز
:: ویژه برنامه های اداره ارشاد خوزستان در دهه کرامت
:: راه اندازی ســامــانــه پـیـامــک شــبــکــه جــوانــان رضــوی خوزستان
:: **خبر آمد خبری در راه است** اهواز ، باز هم میزبان جشن زیرسایه خورشید
:: توصیه‌هایی از مرحوم آیة الله العظمی بهجت در باب زیارت امام رضا علیه السلام
:: شفاعت
:: زیارت
:: یا علی ابن موسی الرضا
:: دلم هوای حرم دارد یــا عـــــــــلــــــــــــی ابــــــن مـــــــوســــــــــــی الـــــــرضــــــــــــا
:: ای حرمت ملجأ درماندگان
:: اذن به یک لحظه نگاهم بده...
:: معرفی جشن‌های زیرسایه خورشید
:: جشنهای بزرگ رضوی در اهواز
:: اطلاع رسانی


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic